0546 4 544 544 0352 22 44 333 bilgi@melikgaziozelegitim.com
Anasayfa > Kurumsal
Kurumsal
Merkezimiz Kayseri ilinde 2004 yılından bu yana . Engelli Bireylere yönelik Eğitim ve Rehabilitasyon hizmeti veren Özel bir Eğitim kuruluşudur. Merkezimiz şu anda 900 öğrenci kapasitesi ile İç Anadolunun En Modern En Büyük Özel Eğitim kurumlarındandır.Merkezimiz 2100 mt2 açık alan, 3530 mt2 kapalı alanı ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon hizmeti vermektedir.

Engelli Çocuğu Olan Ailelerimizin Kaygılarını En Aza İndirerek, Çocuğun Aile Ve Toplum İçerisinde Yük Olmaktan Çıkıp Kendi Kendine Yeten Bir Birey Haline Gelmesini Sağlamak En Büyük Hedefimizdir. Bu Hedefi Gerçekleştirmek İçin, Uzman Eğitimci Kadromuz, Uygulamalı Davranış Analizi Yöntemine Uygun Eğitim Anlayışımız Ve Yaşamın Her Alanında Engellinin Var Olduğunu Hissettiren Sosyal Etkinliklerimiz, Aile Destek Gruplarımız Ve Eğitici Etkinliklerimiz Yoğun Şekilde Sürdürülmektedir.

Amacımız "Engellinin Bağımsız Yaşam Becerilerini Kazanmasını Ve Bu Yolla Toplumsallaşmasını Sağlamaktır." Merkezimiz Zihinsel, Bedensel, Yaygın Gelişimsel Bozukluk( Otizm )Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite , İletişim Becerileri ,Okul Uyum Sorunları,Okuma yazma becerisi, Down Sendromu ,Özel Öğrenme Güçlüğü Problemi Olan Bireylere Uygun Eğitim Programlarını Seçerek Ve Çağın Gerektirdiği fiziksel Ve teknik donanımlar kullanarak, Anne-Babalarını Problem hakkında bilgilendirerek, danışmanlık ve rehberlik hizmeti Vermektedir. Merkezimize Kayıt Yaptıran Her Özürlü Birey Öncelikle Bireysel Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirmeye Alınarak Kurum Psikologu Tarafından Ayrıntılı Psikolojik Değerlendirmeler,İncelemeler,uygulanan testler, Elde Edilen Veriler Sonucunda Bireye En Uygun Olan Eğitim Şekli Belirlendikten Sonra Birey Eğitime Başlamaktadır. Ailenin De Eğitime Katılması Sağlanmaktadır.

KURUMSAL
Merkezimiz Kayseri ilinde 2004 yılından bu yana . Engellilere yönelik Eğitim ve Rehabilitasyon hizmeti veren Özel...
SOSYAL MEDYA
İLETİŞİM
bilgi@melikgaziozelegitim.com
0352 22 44 333
Germir Mahallesi Salkım Söğütler Caddesi 82 Sokak No:123 Melikgazi / KAYSERİ
© Copyright 2017 - Tüm Hakları Saklıdır.
Sign By